Соопштенија

17 февруари 2020

ЗА ШТО ЌЕ МАРШИРАТЕ? ВИЕ СТЕ НА ВЛАСТ, А ПРАВДА НЕ ДОНЕСОВТЕ ВО ИЗМИНАТИВЕ ТРИ ГОДИНИ!

Почитувани, Едните организираат марширања, претходните контрапротести. За што ќе марширате? Вие сте на власт, а правда не донесовте во изминативе три години. Ниту криминалците завршија во […]
16 февруари 2020

РЕПУБЛИЧКИОТ ИЗБОРЕН ШТАБ НА ГДУ НА ДЕНЕШНАТА СЕДНИЦА ЈА ОТПОЧНА ПОСТАПКАТА ЗА ИЗБОР НА КАНДИДАТИ ЗА ПРАТЕНИЦИ

Почитувани, Републичкиот изборен штаб на ГДУ на денешната седница ја отпочна постапката за избор на кандидати за пратеници, на претстојните парламентарни избори. Претседателот на ГДУ, Петар […]
7 февруари 2020

ФАНТОМСКИТЕ АДМИНИСТРАТИВЦИ СЀ УШТЕ ЗЕМААТ ДРЖАВНА ПЛАТА

Почитувани, И скоро по три години владеење на СДСМ и ДУИ, рамковните фантомски административци сѐ уште земаат плата од државата, а не одат на работа. Ништо […]
17 декември 2019

Прес-конференција на портпаролот на ГДУ- Дарко Попоски 17.12.2019

Почитувани, Освен што е и натаму најголем загадувач, РЕК Битола си остана и дувло на криминал. Властите се менуваат, како и директорите, ама не и начинот […]
15 декември 2019

НК на ГДУ го формираше Изборниот Штаб

Почитувани, Граѓанско Демократска Унија денеска ја одржа својата 5-та Седница на Националниот Комитет на ГДУ. Националниот Комитет на ГДУ ја утврди изборната програма во пресрет на […]