ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

1 јуни 2020

Хјустон, тие навистина имаат проблем!

Викендов светот беше сведок на успешното лансирање на SpaceX, првата комерцијална ракета со човечки екипаж. Предвидено е нејзиниот лет до Меѓународната вселенска станица да трае 19 […]
25 мај 2020

ВЛАДАТА МОЛЧИ ЗА ПОМОШТА КОЈА СТИГНА ДО ПОВРЗАНИТЕ СО ВЛАСТА КОЦКАРНИЦИ, КАЗИНА И ФИРМИ

Почитувани, Изминува и третиот ден откако се појави прилогот во кој се набројани некои од компаниите кои добиле помош од државата за исплата на плата на […]